“HEPİMİZ İÇİN AKTİF ve SAĞLIKLI YAŞAM”

Ayka Vital Park bütüncül yaklaşımla
Bedensel, Ruhsal ve Zihinsel detoks programı ile yenilenmenizi sağlar.

Bir parçası olmaktan mutluluk duyacağınız, sevgiyi hissedebileceğiniz, ekosistemle uyum içinde, keyifli zaman geçirebileceğiniz Ayka Vital Park’ta  uzman tıp ekibi ve kalifiye personel  tarafından hazırlanmış; kişiye özel, sağlıklı yaşam ve beslenme programları, pozitif psikoterapi, spor ve doğa aktiviteleri ile bedensel, ruhsal, mental enerjinizi ve sağlığınızı güçlendirip, sürdürülebilirliğini sağlayarak yaşam kalitenizin artmasını sağlar.

Ayka Vital Park bünyesinde vermiş olduğumuz hizmetler tamamen
kişiye özel ve bütüncüldür.

 

PEKİ NEDEN AYKA VİTAL PARK ?

Doğa içinde, çevre dostu tesisimizde, size özel olarak hazırlanmış günlük programlarla yaşamla bağlantı kurmanızı, kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmenizi ve özel ilgi alanlarınıza göre düzenlenmiş aktivitelerle formda kalmanızı sağlar.

“Ayka Vital Park yaşanacak bir yerden çok daha fazlası”

SAĞLIKLI YAŞAMA MERHABA

Profesyonel ekibimiz eşliğinde BÜTÜNCÜL yaklaşım ile kişiye özel Psikoterapi, Fiziksel Terapi, İş Uğraşı Terapisi, Tamamlayıcı Sağlık Etkinlikleri, Sağlıklı Beslenme programları ile yanınızdayız.


Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından sağlık şöyle tanımlanmıştır;
herhangi bir hastalık ve güçsüzlük halinin olmaması ve bedene, ruhen ve sosyal bakımdan tam bir iyi olma durumudur. Sağlıklı yaşam “wellness” olarak bilinmektedir.

SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI HEDEFLERİMİZ

Özgür, huzurlu, güvenli ve konforlu bir ortamda;

 • Fiziksel, ruhsal, mental iyilik halinizi sağlamak
 • Bireysel yeteneklerinizi ortaya çıkarmak
 • Sağlıklı birey olmanızı sağlamak
 • Sağlıklı uyku düzeninizi oluşturmak
 • Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak
 • Düzenli spor alışkanlığını kazandırmak.
 • Pozitif psikoloji temelli yaklaşım kazandırmak
 • Sorunlarla ve stresle başa çıkmayı öğretmek
 • Daha az hastalanmanızı sağlamak
 • Sosyal ilişkilerinizi geliştirmek
 • Kaliteli yaşam sürdürülebilirliğinize katkı sağlamak

SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI NELERİ KAPSAR ?

Ayka Vital Park; Tatil ve Tedavi / Check-up süreçlerini birlikte yürütmek isteyen konuklarımızın, Otelcilik hizmetiyle beraber Ruhsal/ Mental/ Fiziksel tedavi hizmeti almasına olanak sağlamaktadır.

Bizler Ayka Vital Park’ ta hayatın bir kutlama olduğuna inanıyoruz, bu yüzden sevdiğiniz şeyleri yapabilmeniz, merak ettiğiniz şeyleri deneyebilmeniz ve her günü dolu dolu yaşayabilmeniz için Ayka Vital Park Bütüncül Sağlıklı Yaşam  Programını sunuyoruz.

Ayka Vital Park Bütüncül Yaşam Tesisinde Sağlıklı Yaşam Programımız ;

 

 • Doktor tarafından sağlık kontrolü
 • Psikolog tarafından uygulanan psikolojik testler (Uyum Bozukluğu, Akut Stres Bozukluğu, Travma Sonrası stres bozukluğu, PERMA Beş Boyutlu iyi oluş ölçeği vb.)
 • Vücut analizi ( Tüm vücutta yağ, kas, su oranları)
 • Diyet uzmanı tarafından oluşturulan sağlıklı beslenme programı
 • 24 saat hemşire ve yardımcı sağlık personeli hizmeti
 • Spor hocası eşliğinde kişiye özel spor programı *
 • Spor hocası eşliğinde haftada 6 gün fitness (uygun kişiler için) *
 • Spor hocası eşliğinde haftada 6 gün doğa yürüyüşü (uygun kişiler için) *
 • Spor hocası eşliğinde haftada 6 gün havuz içi egzersizler / Aquagym (uygun kişiler için)*
 • Haftada 2 gün sanat hocası eşliğinde kişinin yapabilirliğine uygun aktiviteler (resim, el işi vb.)
 • Haftada 2 seans eğitim programı **
 • Haftada 3 gün tesisi içi sosyal aktiviteler ***
 • Haftada 1 gün tesis dışı sosyal aktiviteler ****

Sağlıklı Yaşam Programı minimum 1 haftadır.  

*Sportif Aktivitelerimiz

Doğa yürüyüşü, bisiklet, meditasyon, yoga, pilates, havuz içi egzersizler / Aquagym, fitness v.b

** Eğitim Konularımız

Yaşam kalitenizi arttırmaya yönelik sosyal, psikolojik, sağlık ve eğitim koularında, kişisel gelişiminiz için danışmanlık hizmetleri; ayrıca bireysel gelişimlerinizi desteklemek ve bilinçlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz konularda eğitim

***Tesis İçi Sosyal Aktiviteler

Müzik Dinletisi, Kitap Okuma Saati, Dans, Açık ve Kapalı Sinema, Bilardo, Masa Tenisi, Langırt, Hobi Bahçesi, Karaoke, Mandala vb.

****Tesis Dışı Sosyal Aktiviteler (Ücretlidir)

Şehir Turu, Ören Yerleri Gezisi, Türk Gecesi, Tiyatro, Sinema, Konser, Gösteriler, Dinletiler, Yat turu, Rafting vb.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için
 • Sağlıklı Beslenme Programı

  Besin değeri yüksek, günlük olarak alınması gereken protein, karbonhidrat, yağ, mineral ve vitaminleri içeren gıdaların, sağlığı korumak, iyi hissetmek ve enerji vermesi için dengeli olarak tüketilmesidir.

 • Bedensel / Ruhsal Detoks

  Yıllar içinde vücutta (bedensel, ruhsal, zihinsel), biriken toksin ve atıklardan bedeni arındırıp, vücudun kendi kaynaklarını etkili bir şekilde kullanarak hayatı kontrol etmeyi, vücudu doğal dengesine kavuşturmayı sağlayan sisteme detoks denir.

 • Spor ve Doğa

  Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan spor, aynı zamanda kas ve kemik sistemini güçlendirir. Spor yapmak, daha esnek ve daha dayanıklı bir vücut demektir.

 • Meditasyon ve Yoga

  Meditasyon, kısaca bir kişinin iç huzur, sükunet, sessizlik, odaklanma ve farkındalığa ulaşmasını sağlayan deneyimlerin tümüdür.

 • Kreatif Tedavi

  Kreatif Tedavi; yaratıcı sanat tedavileridir. Yaratıcı sanat tedavilerinde benimsediğimiz amaçlar şunlardır: Egonun güçlendirilmesi, Katartik deneyim, Duyguların dışa vurulması, Dürtü denetimi sağlamak, İlişki kurma yeteneğinin geliştirilmesi, Sanatın bir çıkış yolu olarak kullanılması.

 • Wellness

  Dünya Sağlık Örgütü anayasasında sağlık şöyle tanımlanmıştır: Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir. Sağlıklı yaşam “Wellness” olarak da bilinmektedir.

BEDENSEL, ZİHİNSEL ve RUHSAL DETOX

Detox nedir? Yıllar içinde vücutta (bedensel, ruhsal, zihinsel), biriken toksin ve atıklardan bedeni arındırıp, vücudun kendi kaynaklarını etkili bir şekilde kullanarak hayatı kontrol etmeyi ve vücudu doğal dengesine kavuşturmayı sağlayan sistemdir.

Modern yaşam içerisinde farkında olarak ya da olmayarak bedenimize aşırı yükleniriz, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar, yaşadığımız stres vücudumuzda pek kolay atamayacağımız toksik birikim oluşturur. Hastalıklardan korunmak, gençlik enerjimizi ve görünümümüzü uzun yıllar devam ettirebilmek için bedenimizdeki bu toksik birikimi dışarı atmamız gerekiyor.

Beynimizde geçmişte yaşanan tecrübeler ve duyu organlarımız vasıtası ile alınan bilgiler duygularla birlikte beynimize kaydedilmektedir. Yaşanan tecrübenin içeriksiz sonuçlarını farkında olmadan ortaya çıkardığı stratejiler, kişinin istediklerine ulaşmasını engellemekte ve kaynakların yeteri kadar kullanılamamasını sağlayabilmektedir. Kaynakların kullanılmasını engelleyen, değişime direnci arttıran, yeni öğrenme süreçlerinin önünde engeller yaratan bu sonuçlar tıpkı insan vücudundaki bakteriler veya virüsler gibi kişiyi çok şey yapabileceği halde ya aza razı olur hale veya hiçbirşey yapamaz hale getirebilmektedir. “Zihinsel Detoks” kişinin farkında olarak veya farkında olmadan yaşadığı sonuçların ne olduğunun farkına varılmasını ve bunların etkilerinin ortadan kaldırılmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca bilgilerin içeriksiz modelde nasıl öğrenilebileceğini, hayata karşı konması gereken tavrın neler olabileceğini, nasıl hayır denilebileceğini Zihinsel Detoks süresince öğrenebilmek mümkündür.

Ruhsal detoks sayesinde ruhunuz hafifler, kendinizi daha temiz, hoşnut ve rahat hissedersiniz ve hedeflerinize daha çok odaklanırsınız. Olumsuz duygu ve düşüncelerden kurtularak zihninizi temizleyebilir ve bu sayede üzerinizde baskı oluşturan manevi yüklerden kurtulabilirsiniz. Bunu yeni bir psikoloji dalı olan pozitif psikoloji ile başarabilirsiniz. Pozitif psikolojinin üzerinde durduğu tek şey insanlara zihin temizliği konusunda yardımcı olmak. Pozitif psikoloji, insanların hayatlarında meydana gelen olay ve durumlarla ilgili zihinlerinde oluşturdukları bazı yargılardan kurtulmalarına yardım ederek, bu kişilerin olumsuz düşüncelerden uzaklaşmasını sağlıyor.

Her güne üç güzel şey Bir hafta boyunca her gün, hayatınızda iyi giden şeyleri sebepleriyle birlikte bir kağıda yazmaya çalışın. Güçlü kişilik özelliklerini kullanma: Güçlü olduğunu düşündüğünüz kişilik özelliklerinizi yazın (örneğin yaratıcılık ya da sadakat gibi) ve sonra bu özelliklerinizi her gün farklı bir şekilde kullanmayı deneyin. Beş dakikalık yok etme seansı: Her hafta beş dakikanızı ayırın ve zihninize gelen bütün olumsuz düşünceleri tek tek bir kağıda yazın. Sonra o kağıdı yırtın ve yok edin. Sevgiyle ve nazikçe kendinizle konuşun: Kendinizle konuşun ve sizi mutsuz eden şeyi sırtınızdan atın. Masanızı, gardırobunuzu, arabanızı temizleyin. Zorla bir şey yapmayın. Başkalarına yardım edin. Meditasyon, yoga yapın,şükredin: Şükretmek ve minnettarlık insanın ruhunu canlandırır ve ruhun pozitif duygularla dolmasını sağlar.

DOĞA ve SPOR

Spor; genellikle bedensel aktivite ile yapılan ve fiziksel kabiliyet gerektiren, bir amaca yönelik olarak yapılan, faaliyetlerin genel adıdır. Spor yapmak, hem zihinsel hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlık için oldukça faydalı bir aktivitedir.

Spor yapmak, vücudun hastalıklara olan direncini yükseltir ve vücudun dayanıklılık kazanmasını sağlar. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan spor, aynı zamanda kas ve kemik sistemini güçlendirir. Spor yapmak, daha esnek ve daha dayanıklı bir vücut demektir.

Karar verme mekanizmasını geliştiren spor, belli bir amaca odaklanarak yapıldığı için, sorumluluk ve verilen görevi tamamlama gibi duyguların gelişmesine yardımcı olmaktadır. Daha mutlu ve daha az stresli hissetmenize yardımcı olan spor, sosyal yönden de birtakım faydalar sunmaktadır. Arkadaşlık ve takım ruhu gibi duyguların gelişmesine zemin hazırlayan spor, özellikle çocuk ve gençlerde sosyal yönden gelişim için önemli rol oynamaktadır.

KREATİF TEDAVİ

Kreatif Tedavi; yaratıcı sanat tedavileridir. Yaratıcı sanat tedavilerinde benimsediğimiz amaçlar şunlardır:

 • Egonun güçlendirilmesi
 • Katartik deneyim
 • Duyguların dışa vurulması
 • Dürtü denetimi sağlamak
 • İlişki kurma yeteneğinin geliştirilmesi
 • Sanatın bir çıkış yolu olarak kullanılması

Art Terapi

Çocuk, ergen, nevrozlu ve psikosomatik hastalarda olduğu gibi, psikozlarda da etkili ve yardımcı bir tedavi yöntemidir. Özellikle yalıtık ve gerilemiş hastalar kendilerini ifade etme gereksinmesi ve zorluğu içindedir. Yıllarca hastanede kalan birçok hasta sanat tedavileri sırasında bir şeyler yapmanın kendilerine çok iyi geldiğini söylemiştir. Hem yaratıcı etkinlikleri sayesinde doyum sağlamışlar, hem de yeniden toplumsallaşmışlardır

WELLNESS

Dünya Sağlık Örgütü anayasasında sağlık şöyle tanımlanmıştır:

“Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir”

Sağlıklı yaşam “Wellness” olarak da bilinmektedir.

Ruhu harekete geçirmek, dinçleştirmek, sakinleştirmek ve yatıştırmak için antik doğuya özgü tedavi yöntemleri ile modern batı uygulamaları birlikte kullanılmaktadır. Sağlığın, ahengin ve tam dengenin keyfini ve mutluluğunu bu huzur vahasında yeniden keşfedin.

Zaman kavramını unutacağınız Ayka Vital Park SPA’ da sizleri muhteşem bir yolculuğa davet ediyoruz. Bedeniniz, ruhunuz ve aklınızla doğal terapilerin mucizevî dokunuşunu hissedeceksiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 • Spor yapmak
 • Yağlı yemeklerden kaçınmak
 • Aşırı yememek
 • Sağlıklı beslenmek
 • Sabah kahvaltısını muhakkak yapmak
 • Meyve tüketimine özen göstermek
 • Alkol, madde ve sigara kullanmamak
 • Gün içerisinde sürekli oturmamak, aktif olmak
 • Kişisel temizliğe önem vermek
 • Çevre temizliğine önem vermek
 • Stresten uzak durmak
 • Cinsel yaşama dikkat etmek
 • Düzenli uyumak
 • Haftada bir bile olsa şehrin stresli yaşamında uzaklaşmak doğa ile baş başa kalmak

KONAKLAMA

Sağlık ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli Türkiye’nin öncü Sağlıklı Yaşam Oteli

Türkiye’nin güzide yerleşim merkezi olan Antalya’da, şehir merkezinde bulunan Duacı Köyü’nde, orman içerisinde yer almaktadır. Tesisimizin nem oranı, bulunduğu konum itibarı ile şehir merkezinden %35 daha düşüktür ve oksijen oranı daha yüksektir. Konaklayan sakinlerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek hizmet birim ve üniteleri ile donatılmıştır. Doğa ile uyumlu bir yapı tercih edilmiştir. Havaalanına uzaklık: 30 Km. Şehir Merkezine uzaklık: 14 Km. Denize uzaklık 15 Km. Şehirlerarası Otobüs Terminaline uzaklık: 12 Km.dir.

Toplam 172 oda mevcuttur. Bunların içinde 17 adet süit oda,155 adet Standart oda. Tesisimizde odalar dahil her alan (asansörler, kapı genişlikleri, banyo, koridorlar vs. ) engelli kullanımına uygundur.

 • Çok Amaçlı Balo Salonu
 • Toplantı Salonları
 • A La Carte Restaurant
 • Kafeterya
 • Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları
 • Güzellik Merkezi
 • Bay-Bayan Kuaför
 • Oyun Salonu (Masa Tenisi, Bilardo, Langırt)
 • Kütüphane
 • Market
 • İbadethaneler (Mescid – Şapel)
 • Otopark
 • SPA Merkezi
 • Hamam
 • Sauna
 • Jakuzi
 • Sağlık Merkezi
 • Bireysel ve Grup Psikoterapi Odaları
 • Fizyoterapi Merkezi
 • Rehabilitasyon Havuzu
 • Hobi Bahçesi
 • İş / Uğraş Atölyesi
 • Açık Spor Alanı
 • Sinema Salonu

SARI KÖŞK

Oda Özellikleri

Cumbalı ve/veya balkonlu, Orman ve havuz manzaralı, Mini mutfak (lavobo ve çay kahve üniteli), Laminant zemin kaplamalı, 33-35 m2, Kapı girişleri sedye ve tekerlekli sandalye geçişine uyumlu

 • Uydu Tv
 • Merkezi klima
 • Kalorifer
 • Duş
 • Fön
 • Uluslararası kullanıma açık direkt hatlı telefon
 • Eşya dolabı
 • Masa ve sandalye
 • Mini buzdolabı
 • Kasa ( Safe box )
 • Acil durum çağrı düğmeleri
 • Kablolu / Wifi internet bağlantısı
 • Kartlı anahtar sistemi

TURUNCU VE PEMBE KÖŞK

Oda Özellikleri

Uzun dönem konaklamaya uygun, Cumbalı ve/veya balkonlu, Orman ve havuz manzaralı, Mini mutfak (lavobo ve çay kahve üniteli), Kilerli,  Laminant zemin kaplamalı, 33-36 m2, Kapı girişleri sedye ve tekerlekli sandalye geçişine uyumlu

 • Uydu Tv
 • Merkezi klima
 • Kalorifer
 • Duş
 • Fön
 • Uluslararası kullanıma açık direkt hatlı telefon
 • Eşya dolabı
 • Masa ve sandalye
 • Mini buzdolabı
 • Kasa (Safe box)
 • Acil durum çağrı düğmeleri
 • Kablolu / Wifi internet bağlantısı
 • Kartlı anahtar sistemi

YEŞİL KÖŞK

Oda Özellikleri

Orman ve havuz manzaralı, Balkonsuz, Laminant zemin kaplamalı, 28-30 m2, Kapı girişleri sedye ve tekerlekli sandalye geçişine uyumlu

 • Uydu Tv
 • Merkezi klima
 • Kalorifer
 • Duş
 • Fön
 • Uluslararası kullanıma açık direkt hatlı telefon
 • Eşya dolabı
 • Masa ve sandalye
 • Mini buzdolabı
 • Kasa (Safe box)
 • Acil durum çağrı düğmeleri
 • Kablolu / Wifi internet bağlantısı
 • Kartlı anahtar sistemi

SUİT ODALAR

Oda Özellikleri

Çatı katında, Orman ve havuz manzaralı, Balkonlu, Kısa ve uzun dönem konaklamaya uygun, Oturma ve yatak odası ayrı, Küçük mutfaklı (lavabo ve çay kahve üniteli) Kilerli, Laminant zemin kaplamalı, 45-60 m2, Kapı girişleri sedye ve tekerlekli sandalye geçişine uyumlu

 • Uydu Tv
 • Merkezi klima
 • Kalorifer
 • Duş (8 oda duşakabinli)
 • Fön
 • Uluslararası kullanıma açık direkt hatlı telefon
 • Eşya dolabı
 • Masa ve sandalye
 • Mini buzdolabı
 • Ardiye odası
 • Kasa ( Safe box )
 • Acil durum çağrı düğmeleri
 • Kablolu / Wifi internet bağlantısı
 • Kartlı anahtar sistemi

UZMAN EKİBİMİZ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlarımız, Kardiyoloji Uzmanı, Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı, Diyet Uzmanı, Klinik Psikolog, Fizyoterapist, Hemşire, Spor Hocalarımız.

Detaylı bilgi almak ister misin ?

Bütünsel sağlık merkezi Ayka Vital Park hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Whatsapp dan ulaşabilir veya iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.
Detaylı bilgi için